Osteodynamika

Co je Osteodynamika?

Osteodynamika je ucelený a propracovaný systém práce a vnímání funkce opěrného aparátu a fascií

 - nediagnostická metoda s celostním pohledem na zdravotní obtíže organismu. Ošetřuje celé tělo bez zaměření pozornosti na problematickou část. Nehledá příznaky, ale snaží se pochopit a rozpoznat příčiny, které způsobily stav nerovnováhy či nemoci.

- bez vedlejších účinků rozpoznává a reguluje poruchy kloubní biomechaniky a pojivových tkání.

- zabývá se všemi prvky opěrného aparátu.

Jedná se tedy o ucelený terapeutický systém, zaměřený na fyzikální děje, které v organismu při terapii probíhají.

Jaký byl vznik a vývoj Osteodynamiky?

Osteodynamika byla vyvíjena postupně na základě pozorování způsobu chování i pohybu lidí i zvířat v jejich přirozeném prostředí a následků, které plynou z mechanických úrazů, chybných pohybových stereotypů a nevhodného životního stylu.

Osteodynamika vychází z principu několika účinných technik, konkrétně:

1. Dornovy metody - Dornova metoda se cíleně zaměřuje na biomechaniku kloubních spojení a ošetření mechanických posunů v kosterním aparátu. Využívá pohyb pacienta a tlak rukou, kterými reguluje chybné postavení kostí v těle. Tato metoda se nezabývá ošetřováním pojivových tkání.

2. Kraniosakrální terapie - Kraniosakrální terapie řeší v těle fyzické i psychické bloky. K řešení těchto stavů využívá pohyb, který se odehrává uvnitř těla, což je pohyb mozkomíšního moku a pohyb tkání.

3. Osteopatie - Osteopatie se zabývá celým systémem opěrného aparátu, který umožňuje pohyb těla. Tento systém tvoří kosti, kluby, vazy a ostatní pojivové tkáně, zejména fascie. Nápravou vzájemných poměrů se navozuje rovnováha a správná funkce organismu.

Osteodynamika je terapie, která propojuje tyto tři metody. Dokáže ovlivňovat postavení kostí v těle z vnějšku, s použitím terapeutova tlaku a pohybu, ale zároveň dokáže ošetřovat pojivové tkáně a fascie a ovlivnit jejich funkci na buněčné úrovni.

Mojí a jedinou nejlepší učitelkou této metody je Andrea "Ája" Dunová  www.institutzdravizvirat.cz

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky